Rritet tensioni në Kosovë! Njësia Speciale godet barrikadën e serbëve

Të shtëna me armë janë dëgjuar sot edhe në Leposaviç të Kosovës. Provokimet e protestuesve serbë po vazhdojnë edhe në Leposaviç.

Në Leposaviç janë bllokuar rrugët në hyrje dhe dalje me kamion e zhavorr ndërsa policia po punon për zhbllokimin e rrugës.

Automjeti i Njësisë Speciale ka goditur kamionin-barrikadë në Leposaviç për ta larguar nga rruga ku ishte vendosur, raportojnë mediat në Kosovë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × three =