Rama publikon pamjet: Bubqi i rilindur pas rrënimit

Kryeministri Edi Rama ju ka uruar të gjithëve një ditë të mbarë me pamjet e Bubqit me banesat e ndërtuara pas tërmetit të 26 Nëntorit 2019.

Në postimin e tij, Rama shkruan se Bubqi është rilindur pas rrënimit teksa shton se godina e ndërtuar do të ofrojë të gjithë shërbimet publike, teksa ka përmendur edhe palestrën dhe amfiteatrin.

“Dhe nga Bubqi i rilindur pas rrënimit, tashmë edhe me godinën që do të ofrojë të gjithë shërbimet publike, si edhe me shkollën e re, palestrën e amfiteatrin aty pranë, ju uroj një ditë të mbarë”, ka shkruar Kryeministri Rama në Facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 14 =