Homazhe në bulevard për katër protestuesit e vrarë më 21 janar, Rama në krah të familjarëve

Sot shënohen 12 vite nga një prej ngjarjeve që ka shënjuar më së shumti historinë e të paktën këtyre 32 viteve demokraci në Shqipëri, krimi i rëndë i 21 janarit 2011, kur u vranë në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ 4 protestues opozitarë nga armët e punonjësve të shtetit: Aleks Nika, Ziver Veizi, Hekuran Deda dhe Faik Myrtaj.

Famijarët e katër protestuesve të vrarë me 21 janarit kanë përkujtuar sot të afërmit e tyre. Ata janë mbledhur para kryeministrisqë, në vendin ku ka ndodhur tragjedia.

I pranishëm në homazhe ishte edhe kryeministri Edi Rama, si edhe ministra të kabinetit qeveritar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − fifteen =