Gjendet një trup i pajetë në Osum, viktima është vetëm 32-vjeç! Detajet e para

Një trup i pajetë është gjetur në fshatin Orizaj, Berat, në ujërat e lumit Osum.

Sipas burimeve nga policia, bëhet fjalë për një 32-vjeçar me inicialet J.M.

Mësohet se nuk janë konstatuar shenja dhune, ndërkoë që policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Berat/Informacion paraprak

Më datë 16.01.2023, rreth orës 15:00 në fshatin Orizaj, Berat, në ujërat e lumit Osum është konstatuar i mbytur në ujë, shtetasi J.M., 32 vjeç, banues në Berat.

Për shtetasin J.M., mëngjesin e sotëm, kanë bërë kallëzim në Polici, familjarët e tij, ku kanë deklaruar se më datë 15.01.2023 është larguar nga banesa shtetasi J.M.

Trupi i pajetë i 32-vjeçarit, është nxjerrë nga uji dhe do të dërgohet pranë morgut të spitalit Berat, për ekzaminime të mëtejshme.

Nga këqyrja paraprake e trupit të viktimës, nuk janë konstatuar shenja dhune.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 2 =