Parashikimi i motit për datën 3 janar 2023

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare, mjegull në mëngjes dhe mbrëmje në verilindje dhe juglindje.

Temperaturat minimale do të luhaten 1 – 10 gradë, temperaturat maksimale do të jenë 11 -14 gardë celsius në veri , 16-20°C në zonën e ulët dhe bregdet. Era do të jete me drejtim Veri – Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 balle në det të hapur.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × 3 =