Uruguay's midfielder #06 Rodrigo Bentancur (C) shoots but fails to score during the Qatar 2022 World Cup Group H football match between Uruguay and South Korea at the Education City Stadium in Al-Rayyan, west of Doha on November 24, 2022. (Photo by ADRIAN DENNIS / AFP) (Photo by ADRIAN DENNIS/AFP via Getty Images)

Një tjetër barazim pa gola në Botëror, Uruguai dhe Koreja e Jugut ndajnë pikët

Uruguai dhe Korea e Jugut kanë ndarë pikët në ndeshjen e tyre të parë në Botërorin “Katar 2022”.

Kjo ishte ndeshja e radhës e ketij Boterori që përfundon me barazim pa gola, 0-0

Uruguai shihej si favorit në këtë përballje, megjithatë në fund koreanët arritën të fitojnë një pikë të vlefshme nga kjo ndeshje.

Kjo sfidë ishte e para qe luhet per Grupin H.

Përpos këtyre dy kombëtareve, në këtë grup garojnë edhe Portugalia dhe Gana të cilat përballen sot ne oren 17:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 − one =