Juventus ka tre kandidatë për të zëvendësuar Alex Sandron

Juventusi është në kërkim të kandidatëve për të zëvendësuar Alex Sandron. Forma e brazilianit nuk i përshtatet klubit, kontrata e tij përfundon në verë, ndaj bardhezinjtë do të mund ta zëvendësojë shumë shpejt.

Një mbrojtës i ri i majtë duhej të shfaqej në skuadër në fund të sezonit të kaluar, por Luca Pellegrini u dërgua në huazim dhe Sandro mbeti i vetmi mbrojtës i majtë në skuadër, ndaj vendimi duhej shtyrë deri në transfertën e verës së ardhshme, shkruan abcnews.al.

Tani Juventusi ka tre kandidatë në mendje. Sipas Tuttomercatoweb, klubi dëshiron të nënshkruajë me Rafael Guerreira (Borussia), Alex Grimaldo (Benfica) ose Rami Bensebaini (Borussia).

Secili nga tre lojtarët e listuar më sipër do të ishte një shtesë e shkëlqyer për ekipin e Max Allegrit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

five × 5 =