Juve e kontakton Conten

Juventusi është në kërkim të trajnerit të ri, i cili do ta pasojë Massimiliano Allegrin.

“Bianconeri” ia kanë vënë syrin trajnerit aktual të Tottenhamit, Antonio Conte.

Lajmin e ka bërë të ditur mediumi “Sport Today”.

“Zonja e Vjetër” po mendon ta shkarkojë trajnerin Allegri pas fillimit të dobët të sezonit në Serie A dhe në Ligën e Kampionëve.

E nëse e shkarkon Allegrin, Juve mund ta marrë një trajner të përkohshëm deri në fund të sezonit.

Por, nëse e angazhon trajnerin Thomas Tuchel, siç ka nisur të spekulohet, atëherë mund të bie në ujë opsioni Conte.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

twelve + two =