Atletico Madrid – Real Madrid, formacionet e mundshme

Atletico Madrid-Real Madrid është kryendeshja e ditës së sotme në La Ligë.

Dueli i rivalëve madrilen parashikohet të sjell në duel tejet të ‘nxehtë’, për shkak të rivalitetit mes këtyre dy skuadrave dhe synimeve për kreun e tabelës.

Diego Simeone do të jetë në këtë takim pa Sergej Savic, Sergio Reguilon, Thomas Lemar dhe Jose Maria Gimenez pasi janë të lënduar.

Ndërsa, Carlo Ancelotti nuk do ta ketë në dispozicion sulmuesin kryesor të ekipit, Karim Benzeman, pasi është gjithashtu i lënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

16 − six =