Parashikimi i motit, 16 shtator 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e sotme vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira në shtim në mesditë dhe pasdite. Parashikohet mjegullinë përgjatë luginave në orët e mëngjesit.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim-juglindje me shpejtësi mesatare 1-5 m/sek, e cila përgjatë vijës bregdetare jugore fiton shpejtësi me rrahje deri në 6-10 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 19/32 Diell re
Kukës 16/29 Diell  re
Lezhë 17/31 Diell re
Dibër 13/28 Diell re
Durrës 19/32 Diell re
Tiranë 20/33 Diell re
Elbasan 19/33 Diell re
Berat 16/33 Diell re
Vlorë 18/32 Diell re
Korçë 12/27 Diell re
Gjirokastër 12/32 Diell  re
Sarandë 18/32 Diell re

Leave a Reply

Your email address will not be published.

five × 1 =