Vedat Muriqi shënon në Bernabeu, Reali permbys ndeshjen

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, realizoi për Mallorca-n, por nuk i mjaftoi për të marrë rezultat pozitiv nga stadiumi “Santiago Bernabeu” në Madrid.

Reali Madridi ka shënuar fitore me përmbysje, me rezultat 4:1 ndaj Mallorca-s.

Është fitorja e pestë rresht për Realin dhe kryesojnë renditjen me 15 pikë, dy më shumë se Barcelona.

Futbollisti Lee Kang-In në minutën e 35-të harkoi për bukuri dhe Vedat Muriqi shkëputet më së largu nga një pozitë e vështirë e nga afërsia me kokë tund portën e portieri Courtois.

Në minutën e 73-të,  Vinicius Junior shënon për 2:1 dhe Rodrygo në atë të 89-të për 3:1. Rudiger realizon për 4:1 në minutën e 90+3.

Muriqi u zëvendësua në minutën e 78-të, ndërsa Mallorca renditet në vend të 13-t me 5 pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen + 13 =