Parashikimi i motit, 9 shtaror 2022

Sipas MeteoAlb, alternime kthjellimesh dhe vranësirash karakterizojnë motin në territorin shqiptar, ku më të dukshme do të jenë në zonat veriore duke gjeneruar rrebeshe shiu.

Orët vijuese sjellin shtim të vranësirve në të gjithë territorin, ku herë pas here do të sjellin zhvillimet të përkohëshme të vranë vijim vranësirat do të shtohen gradualisht duke krijuar mundësi për reshje të pakta si fillim në zonat veri-perëndimore, ndërsa nata vonë zgjeron sipërfaqe e reshje në vendin tonë.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 34°C. Era do të fryjë në det mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugor kryesisht duke krijuar në brigjet detare dallgëzim deri në 4 ballë./

Leave a Reply

Your email address will not be published.

13 + 11 =