Parashikimi i motit, e hënë, 29 gusht 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se dita e hënë do të ketë përgjithësisht mot të paqendrueshëm.

Moti parashikohet me kthjellime dhe shtim të vranësirave në mesditë e pasdite.

Reshjet e shiut do të përfshijnë vendin në pjesën më të madhe të tij me intensitet të ulët e mesatar. Përkohësisht reshjet do të marrin karakter shtrëngatash me rrufe.

Era do të fryjë me drejtim juglindje- veriperëndim mesatare e përkohësisht e vrullshme në bregdet.

Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 20/32 Diell re shi
Kukës 16/29 Diell re shi
Lezhë 19/29 Diell re shi
Dibër 15/28 Diell re shi
Durrës 20/28 Diell re shi
Tiranë 21/31 Diell re shi
Elbasan 17/31 Diell re shi
Berat 17/31 Diell re shi
Vlorë 19/28 Diell re shi
Korçë 14/25 Diell re shi
Gjirokastër 16/31 Diell re shi
Sarandë 18/30 Diell re shi

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

five × five =