Sulmi ndaj ushtarëve në Gramsh, reagon ambasadorja e SHBA-se, Kim: Ne qëndrojmë me aleatin tonë, Shqipërinë

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka reaguar pas incidentit të ndodhur në Uzinën e Gramshit, ku tre shtetas të huaj tentuan të futeshin pa leje.

Kim u ka uruar shërim të shpejtë dy ushtarëve që mbetën të plagosur, teksa shton se SHBA qëndron me Shqipërinë pasi autoritetet të hetojnë plotësisht për të përcaktuar faktet dhe për të mbajtur përgjegjës përgjegjësit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

16 + 19 =