Parashikimi i motit, 14 gusht 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se edhe ditën e sotme vendi do të ndikohet nga të njëjtat kushte atmosferike. Moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash mesatare dhe hera herës deri të dendura.

Në veri dhe kryesisht në verilindje parashikohen reshje shiu të vazhdueshme me intensitet mesatar në formën e shtrëngatave dhe stuhive. Hera herës këto reshje do jenë me intensitet deri të lartë në formën e rrebesheve shoqëruar me breshër. Pasdite reshjet do të vijnë në ndërprerje në të gjithë vendin.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim – verilindje me shpejtësi mesatare 1-8 m/sek,duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2 ballë.           

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 18/28 Diell re shi
Kukës 14/23 Diell re shi
Lezhë 19/27 Diell re shi
Dibër 12/22 Diell re shi
Durrës 17/27 Diell re shi
Tiranë 19/28 Diell re shi
Elbasan 15/28 Diell re shi
Berat 16/29 Diell re shi
Vlorë 17/28 Diell re shi
Korçë 12/22 Diell re shi
Gjirokastër 14/29 Diell re shi
Sarandë 18/29 Diell re shi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

twelve − 7 =