Parashikimi i motit, 4 gusht 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se edhe për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme. Moti parashikohet i kthjellët dhe në mesditë me vranësira kalimtare.

Në relievet kodrinore dhe malore gjatë orëve më të nxehta të ditës parashikohen vranësira hera herës të dendura.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet e përgjatë luginave. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 ballë.                  

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 25/38 Diell
Kukës 19/35 Diell re
Lezhë 26/37 Diell re
Dibër 17/33 Diell re
Durrës 21/36 Diell
Tiranë 21/38 Diell re
Elbasan 20/38 Diell re
Berat 18/39 Diell re
Vlorë 19/35 Diell
Korcë 17/32 Diell re
Gjirokastër 17/38 Diell re
Sarandë 21/34 Diell

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

15 − 11 =