Parashikimi i motit, e mërkurë, 3 gusht 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se edhe për ditën e sotme vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore relativisht të lagështa dhe të qëndrueshme me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët si dhe alternime të pakta deri mesatare kalimtare në pjesën më të madhe të territorit. Në relievet kodrinore – malore në lindje vranësirat nga orët e mesditës deri ato të pasdites hera-herës deri të dendura.

Era do të fryjë me drejtim nga verilindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, hera-herës fiton shpejtësi deri 12m/sek. Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.          

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 23/38 Diell
Kukës 18/34 Diell re
Lezhë 26/36 Diell re
Dibër 15/34 Diell re
Durrës 21/36 Diell
Tiranë 22/38 Diell re
Elbasan 21/38 Diell re
Berat 18/38 Diell re
Vlorë 19/35 Diell
Korçë 16/30 Diell re
Gjirokastër 17/37 Diell re
Sarandë 22/34 Diell
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

2 × four =