I nxehti vijon të ‘përcëllojë’ Shqipërinë, çfarë do të ndodhë me temperaturat në fundjavë

Moti i kthjellët dhe temperaturat e larta do të vijojnë në Shqipëri.

Pavarësisht uljes së lehtë të temperaturave në 24 orët e fundit, sërish nxehtësia ka qenë e pranishme në të gjithë territorin, me përjashtim të disa zonave ku ka patur reshje shiu.

Ndërkohë që edhe ditën e nesërmen temperaturat në vendin tonë do të mbeten të pandryshuara.

Ndërsa ditën e shtunë pritet të kemi ulje sa i përket vlerave maksimale.

Image

Parashikimi i motit për ditët në vijim

FOTO GALERI

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12 − two =