“Globi rrotullohet”/ Pas shkarkimit të Ahmetajt, Braçe mesazh ironik në rrjetet sociale

Deputeti socialist Erion Braçe ka thumbuar Arben Ahmetaj pasi ky i fundit u shkarkua ditën e sotme nga posti i zëvendës kryeministrit.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social, Braçe ka shkruar “globi rrotullohet”, duke nënkuptuar se e njëjta gjë i kishte ndodhur edhe atij gjatë kohës që ka mbajtur postin e zëvendëskryeministrit dhe më pas u shkarkua nga Rama.

“Rreth e rreth përqark, globi rrotullohet; Ditë më ditë, rrotullohet!”, shkruan Braçe.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

four × five =