Rama reagon pas zyrtarizmit të Presidentit të ri: Për hajër

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar në Facebook, pas marrjes së detyrës së Bajram Begajt si president i ri i republikës së Shqipërisë.

“Për hajër”, shkruan kryeministri Rama, ndërsa postimin e tij e shoqëron me disa foto nga momenti i betimit dhe ceremonia e marrjes së detyrës nga ana e Presidentit Begaj.

Ndërkohë pritet që marrëdhëniet mes Ramës dhe presidentit të ri të jenë më institucionale dhe më komunikuese, krahasuar me ato mes tij dhe ish-presidentit Ilir Meta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

four + 8 =