Bursa dhe këmbimi valutor, 20 Korrik 2020

Monedha e eurozonës këtë të hënë kap vlerën e 124.40  lekëve.

Dollari amerikan, ka rënë me 20 lekë, duke u këmbyer sot me 109.20 lekë.

Paundi britanik, në një ndryshim negativ këmbehet në tregun valutor me 136.50 lekë.

Dollari kanadez, pëson një rënie të ndjeshme, duke shkuar sot në vlerën e 81.30 lekëve.

Franga zvicerane rritet me 40 lekë, duke u këmbyer sot me 115.60 lekë.

Dhe së fundmi jeni japonez, kap vlerën e 1.02 lekëve.

Zbuloni më tej çmimet e naftës në tregjet ndërkombëtare më tej tarifat e arit, argjendit, linjave ajrore dhe telefonike, të cilat njëlloj kanë pësuar një rritje të ndjeshme. Më poshtë gjeni grafikën për më shumë informacion:

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Leave a Reply

Your email address will not be published.

2 + eight =