Humbi jetën pasi shpëtoi 2 të mitur në plazh, Rama vizitë në familjen e 18-vjeçarit të ndjerë

Anri Kashiku, 18-vjeçari i cili u mbyt në det në plazhin e Durrësit një ditë më parë, pasi hyri në det për të shpëtuar vëllain e tij të mitur 15-vjeç dhe shokun e vëllait, është shpallur ‘Dëshmor i Atdheut’.

Statusin ja ka dorëzuar kryeministri Edi Rama babait të të riut, i cili ishte për një vizitë ngushëllimi në familjen e Anri Kashikut, bashkë me ministren e Turizmit Mirela Kumbaro si dhe kryetaren e bashkisë së Durrësit Emirjana Sako.

“Në familjen e Anri Kashikut, heroit që dha jetën e vet për të shpëtuar dy jetë, vëllain e vogël dhe shokun e tij”, shkruan Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

four × 2 =