Braçe nxjerr foton e deputetit të PD-së: Si shkoi samiti i Fierit? Pyetini, ku kanë pirë e ngrënë dje në darkë, do e çojnë çmimin e shalqirit 4 lekë

Nga Kuvendi në interpelancën me Krifcën, Erjon Braçe ka akuzuar me foto për abuzimet me çmimet. Nga foltorja ai nxori një foto të tre grumbulluesve në zonën e Divjakës të cilët sipas tij janë mbledhur ditën e djeshme në një kafe për të ulur çmimin e shalqirit duke përfituar në kurriz të bujqve.

‘Ku e kam atë deputetin e Fierit, atë të PD-së, ku ishe dje?  Si shkoi samiti i fierit dje me Donin, me Ramirin dhe me Tomato.al, do ta çojnë çmimin e shalqirit 4 lekë apo s’do ta çojnë këta janë ministre këta që ju mendoni se po bëjnë Bujqësisë në këtë vend dhe ndihmojnë bujqit, këta po ndjekin politikën. Ajo që ndodh me çmimin e shalqirit këtë vit është tërësisht politike. Ja ku i keni të tre shkojini dhe pyetini.

Ku kanë ngrënë dhe ku kanë pirë dje. Jo i madhi fare i Donit se ai është duke ngrënë peshk në Lushnjë’,- tha Braçe
Ai ironizoi edhe ministren e Bujqësisë duke thënë se shalqiri në zonën e Lushnjës dhe Divjakës nuk shitet përmes inovacionit digjital.

“Karteli i grumbulluesve nga këtu deri në Kosovë po u bën gjëmën buqëve. Po mor po e kemi bërë ne por do të duhet të rregullojmë kontratat me ta. Me gjithë përmirësimet digjitale që ju promovuat nuk shitet shalqirin ministre me telefon”, tha Braçe.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

nineteen + twenty =