Parashikimi i motit 13 korrik 2022

Pjesa e parë e ditës do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakëta të vranësirave dhe kalimeve të pakta të vranësirave.

Por pjesa e dytë e ditës sjell shfaqje të vranësirave në pothuajse të gjithë territorin shqiptar, ku më të theksuara vranësirat do të jenë në shtirjen lindore.

Ndërsa pjesërisht bregdeti do të mbetet në dominimin e kthjellimeve përgjatë gjithë 24 orëshit.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13 gradë Celsius deri në 33 gradë Celsius./albeu.com

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

seven + one =