Oliver Varhelyi viziton nesër Shqipërinë, takim me Ramën në… “bypassin” e Vlorës

Komisioneri i BE-së për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, Oliver Varhelyi do të vizitojë nesër Shqipërinë.

Sipas deklaratës së publikuar nga BE, Varhelyi do të jetë i pranishëm në “bypassin e Vlorës”, sëbashku me kryeministrin Edi Rama

Pritet që pas vizitës, ai do të dalin në një konferencë të përbashkët për shtyp.

Ndërkohë, Varhelyi së bashku me përfaqësuesin e lartë të BE-së, Josep Borrel, do të vizitojnë Malin e Zi kuadër të Këshillit të 11-të të Stabilizim Asocimit.

Të premten, Borrell do të takojë një sërë zyrtarësh të lartë të Malit të Zi dhe përfaqësues të shoqërisë civile.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

3 × one =