“Kur ikën macja…”! Teatri veror sjell komedinë e njohur në Tiranë

“Kur macja është zhdukur …” shanset janë që ajo të shfaqet kur nuk e prisni! Dhe pastaj rrjedha e ngjarjeve komike në këtë komedi të shkëlqyer situatave britanike mund të marrë një ritëm marramendës dhe argëtimi i audiencës mund të dalë plotësisht jashtë kontrollit.

Muaj mjalti në Saint Tropez? Po! Por në 20 vjetorin e martesës ??? Si do të përballen me ngacmimet e njëri-tjetrit dy çifte gazmore angleze me 20 vite përvojë?

Si të zgjoni një pasion të egër tek burri juaj është i keq? Si po përpiqet të vazhdojë me kunatin e tij të varur nga seksi? Si t’i bëni përshtypje një motre të pasur të edukuar dhe të mos e vrisni me salmon të tymosur?

Dhe a mund të ndihmojë një furçë tualeti me imazhin e një çifti mbretëror në vetëvrasjen e një 20-vjeçareje të bukur? – Përgjigjet mund të jenë abstrakte befasuese! E vetmja e parashikueshme këtë mbrëmje do të jetë 2 orë humor marramëndës.

Komedia do të shfaqet në datat 1, 2 dhe 3 qershor në orën 20:00 në Universitetin e Arteve në Tiranë. Në kuadër të teatrit veror, komedia do të shfaqet edhe në qytete të tjera të vendit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 + 1 =