Vrasja e gazetarit francez, reagon Macron

Presidenti Emmanuel Macron ka reaguar në Twitter pas vrasjes së gazetarit francez në Ukrainë.

“Gazetari, Frederic Leclerc-Imhoff ishte në Ukrainë për të treguar realitetin e luftës. Në bordin e një autobusi humanitar, së bashku me civilët e detyruar të iknin për t’i shpëtuar bombave ruse, ai u qëllua për vdekje.

Unë ndaj dhimbjen e familjes, miqve dhe kolegëve të Frederic Leclerc-Imhoff, të cilëve u dërgoj ngushëllimet e mia. Për ata që kryejnë misionin e vështirë të dhënies së informacionit në teatrot e operacionit, dua të ritheksoj mbështetjen e pakushtëzuar të Francës”, shkroi Macron në Twitter.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen + nine =