Gazment Bardhi: Pushtimi i PD-së nga Berisha sjell mungesën e ftesave në kongresin e PPE-ve

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka reaguar pas lajmit se në Kongresin e Partive Popullore Evropiane nuk është ftuar Partia Demokratike e Shqipërisë.

Bardhi thotë se Sali Berisha po e izolon PD-në dhe se pushtimi nga ish-kryeministri i selisë blu ka sjellë mungesën e ftesave në kongresin e PPE-ve.

“Diskutimi për pezullimin e PD nga EPP është një lajm i keq për demokratët, fatkeqësisht i paralajmëruar. SB po e izolon PD për shkak të izolimit të tij.

Pushtimi i PD nga SB ka sjell mungesën e ftesave për PD në kongresin e EPP. Kjo është e pamerituar për mijëra demokratëve”-shkruan Bardhi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − 6 =