“Lamtumirë z.President”, Piro Ahmetaj: Nishani, zyrtari model e qytetari shembullor

Ish-Këshilltari, Gjeneral Piro Ahmetaj, përmes rrjeteve sociale, ka përcjellë ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit Bujar Nishani.

“President Bujar Nishani, qytetar shëmbullor, zyrtar model dhe shtetar i përgjegjshëm”, shkruan Ahmetaj në postimin e tij.

Mesazhi

Nuk mundem të gjej fjalët e duhura të shpreh pikëllimin si dhe ndaj me Babain, bashkëshorten, djalin dhe vajzën e helmuar, të afërmit si dhe #mbarëshqiptarët dhimbjen e madhe 💔 për vdekjen shumë të parakohshme të #Presidentit🇦🇱, BUJAR NISHANI 💔 🙏
Familja humbi njëriun më të dashur, shoqëria një qytetar dhe mik shëmbullor, Shqipëria një zyrtar të përkushtuar dhe politikan mëndjehapur, ndërsa Kombi një shtetar model, të përunjur dhe të përgjegjshëm 🇦🇱 🙏
Nderimet më të merituara dhe mirënjohjen me të thellë, për vlerat fisnike, përpjekjet, sakrificat dhe kontributet në dobi të 🇦🇱Shqipërisë Demokratike si USA/🇺🇸 dhe gjithë Europa/🇪🇺✌️!
Lamtumirë Zoti President, prehu në paqe miku ynë i paharruar Bujar Nishani 🙏
#përulem me dhimbje, #nderime 🥀 dhe #respekt, 🇦🇱 Gjeneral* Piro Ahmetaj 🙏
May be an image of 8 people, people standing and text

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 + one =