Erion Braçe: Berisha donte të na vriste më 26 maj, atë e thërret gjaku akoma

Deputeti socialist Erion Braçe, ka postuar foton e dhunimit barbar më 26 maj të vitit 1996, për të kujtuar masakrën zgjedhore të Sali Berishës.
#26MAJ PERSERI
EDHE TE DUA TE HARROJ,
KUFOMA KRIMINALE NUK ME LE!
Merret akoma me politike, ben te njejten gje, KERCENON dhe minon cdo perpjekje te perbashket per normalitet demokratik, sic beri perseri sot;
E DINI PSE? E THERRET GJAKU!
Ne 26 maj, donte te vriste ZGJEDHJET dhe i vrau, pergjithnje;
Prova gjenerale ne Libofshe, Greshice, Ngracan nje vit me pare, i rezultoi sukses, por bezdia e reagimit e shtyu per me shume;
ME 26 MAJ DONTE TE VRISTE PARTINE SOCIALISTE, PER FARE!
Une jam per fat gjalle; pistoleta qe goditi disa here fytyren time, mund edhe te shkrepej me plumbin qe kishte ne goje;
Si une te gjithe koleget socilist ne seline e PS ne Berat dhe cilido socialist tjeter anekend Shqiperise, i masakruar e hedhur ne rruge, ne oborrin e birucat e komisariateve, deri ne shatervan!
ISHIM SOCIALISTE, KOMUNISTE PER TE DHE NUK DUHET TE EGZISTONIM!
Minimi i demokracise nisi aty;
FILL PAS TIJ NISI MASHTRIMI I MADH PIRAMIDAL DHE GRABITJA ME E MADHE NE HISTORINE E SHQIPERISE;
U GRABIT CDO SHQIPTAR DERI NE QINDARKEN E FUNDIT!
Degjoni, ka nje aksiome sipas te ciles “krim pa ndeshkim nun ka”;
Por ky vend, me padrejtesine historike, ka krime si keto PA NDESHKUAR!
Deri diten qe do jete keshtu,
KUJTESA NUK DO HUMBE PER TE RISJELLE KRIMIN E KRIMINELIN!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty − six =