Federata njofton se boksieri humbi jetën në luftë…

Federata e Boksit e Ukrainës njofton se Oleg Prudkiy vdiq në betejë me pushtuesit rusë

“Me keqardhje ju njoftojmë se mjeshtri i sportit të klasës ndërkombëtare të boksit, kampioni Oleg Prudkiy, vdiq në përleshjet me pushtuesit rusë.

Federata e Boksit e Ukrainës i shpreh ngushëllimet familjes së boksierit.

Prudkiy ka punuar me forcat speciale të policisë Cherkasy dhe ishte një nga katër policët që u vranë gjatë sulmit të së dielës, tha policia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 + 16 =