Kuvend/ Paloka ndërhyn ne debatin Berisha-Spiropali: Budallaqe, legena

Ka degraduar situata në Kuvend ku deputeti demokrat Edi Paloka ka ofenduar ministren Elisa Spiropali duke e quajti “budallaqe”, pasi kjo e fundit po replikonte me ish kryeministrin Sali Berisha.

Pas gjuhës së papërshtatshme në Kuvend, drejtuesja e seancës Ermonela Felaj i kërkoi Palokës të kërkonte ndjesë ose të largohej nga salla, por ky i fundit nuk ia dëgjoi fjalën.

Pjesë nga debati:

Paloka: Për procedurë është kjo, ia hoqe fjalën atij dhe ia dhe kësaj, po përse procedurë është kjo

Spiropali: Çfarë ke që ulërin nga vendi, pse ulërin

Paloka: Budallaqe

Spiropali: Pse ulërin nga vendi? Boll u hakërreve, meritoni masë për fjalën që thatë në Kuvendin e Shqipërisë, nuk fyeni dot njeri. Dil nga seanca

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nine + 6 =