Shpërthimi në Shkodër/ Dalin pamjet nga kamerat e sigurisë, burri i veshur si grua vendosi tritolin dhe…

Shkodra u zgjua e tronditur mëngjesin e kësaj të premte, pas një shpërthimi me tritol. Lënda eksplozive ishte vendosur në lokalin e efektivit te policisë së Shkodrës, Ndrek Rrasa.

Siç shihet nga pamjet një grua në pamje të parë, por që mendohet se është një burrë i kamufluar si grua, vendosi tritolin pranë lokalit të policit dhe më pas i vuri zjarrin edhe fugonit në pronësi të policit, që ndodhej pranë lokalit.

Policia po punon për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes dhe identitetin e autorit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × three =