Shpërthim tritoli në biznesin e policit në Shkodër

Në orën 02:20 të mëngjesit të sotëm është hedhur në erë me tritol një lokal, ku më pas është djegur edhe një furgon i parkuar para tij. Të dy objektet janë në pronësi të efektivit të policisë së Komisariatit Shkodër, Ndrek Rrasa.

Ky i fundit bëhet e ditur se ka deklaruar para grupit hetimor se nuk ka konflikte me persona te tjerë dhe se nuk e ka idenë se kush mund t’ia ketë vendosur lëndën plasëse.

“Nuk kam konflikte me persona të tjerë dhe nuk e kam idenë se kush mnd ta ketë vënë tritolin apo se kush e ka djegur autobusin”. Ka deklaruar 46-vjeçari.

“Nuk kam konflikte dhe...”/ Zbardhet dëshmia e efektivit

Shkodër/Informacion Paraprak

Rreth orës 02:20, në fshatin Grudë e re, Shkodër, ka shpërthyer lëndë plasëse në derën e lokalit të shtetasit N. Rr. 46 vjeç , banues në fshatin Grudë e re, me detyrë punonjës policie pranë Komisariatit të Policisë Shkodër.

Për pasojë ka vetëm dëme materiale në lokal si dhe është dëmtuar edhe mjeti i tij autobus, i parkuar para lokalit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, po punon për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të kësaj ngjarje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen − 1 =