VIDEO: Ikona e boksit “boshatis” dyqanet në Dubai, merr makinë për të mbajtur blerjet e tij

Ikona e boksit Floyd Mayweather tregoi zbavitjen e tij të shpenzimeve në një qendër tregtare në Dubai duke marrë një makinë kabrio për të kryer blerjet e tij.

45-vjeçari po futet brenda ringut në Lindjen e Mesme kundër ish-partnerit Don Moore më 21 maj.

Ndeshja e Mayweather kundër të pamposhturit Moore është vendosur të zhvillohet në tarracën e një qiellgërvishtësi, aty ku parkohet helikopteri.

 

Dhe rreth 20 të ftuar do të jenë të pranishëm për ndeshjen, e cila do të fillojë në orën 22:00 me orën Mbretërisë së Bashkuar.

Sfida fillimisht ishte caktuar për 14 maj, por ajo u shty pas vdekjes së presidentit të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan.

Por për të marrë pak nga koha e tij, Mayweather bëri disa pazar në një qendër tregtare në Dubai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two + five =