Liverpooli fiton, shpreson ende në titull

Liverpooli ka shënuar fitore me rezultat 2:1 në konak të Southampton-it

“Reds-at” ende shpresojnë se do të fitojnë titullin e kampionit, ekip që ka një pikë me pak se lideri Manchester City.

Për Liverpoolin shënuan Minamino (27′) e Matip (67′) dhe për Southampton Redmond (13′).

Reprezentuesi i Shqipërisë, Armando Broja, u paraqit 82 minuta për ekiopin e Southamptonin

Manchester City kryeson me 90 pikë pas 37 jave në Premier League, ka një më shumë se Liverpooli dhe Southampton është i 15-ti me 40.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen + 19 =