Ish Sekretari i Shtetit të SHBA-se, takim me drejtuesit zyrtarë të opozitës, le me “gisht n gojë” Berishën

Një ndër figurat më të rëndësishme të administratës “Trump”, ish Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo, zgjodhi sot të takohet me opozitën e vendit duke njohur zyrtarisht Enkelejd Alibeajn, Agron Gjekmarkajn, Jorida Tabakun dhe Dhurata Çupin.

“Një shtrengim duarsh me ish Sekretarin e Shtetit të SHBA, republikanin Mike Pompeo sot në Tiranë”, shkruan Gjekmarkaj teksa ndan edhe fotografitë.

Nga ana tjetër, republikani ka injoruar fraksionin e Sali Berishës i cili po mban shpresat se një fitore e Trump në SHBA do t’i heqë damkën “non grata”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

five + eleven =