Tentoi të futet me forcë në kryeministri, arrestohet 32-vjeçari

Arrestohet një 32-vjecar I cili tentoi të futet me forcë në ambjentet e kryeministrisë.

I riu ka goditur qëlloi njerin prej punonjësve të Gardës së Republikës para derës së kryeministrisë.

Mirëpo ndërhyrja e koleve të tjerë të gardistit ka ndalur tentativën e të riut për tu future brenda ambjenteve të kryeministrisë.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. L., 32 vjeç, për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”, pasi ka goditur kabinën e rojeve të sigurisë së Gardës së Republikës dhe ka tentuar të futet në ambientet e Kryeministrisë”, njofton policia.

Megjithatë, burime për Vizion Plus bëjnë me dije se ky shtetas vuan nga shqetësimë të shendetit mendor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

2 − 1 =