Pse këngëtarja serbe i këndon Meghan Markle në Eurovizion

Këngëtarja serbe Konstrakta këndon për flokët “thellësisht të hidratuar” të Meghan Markle. Hyrja e Serbisë në konkursin e këngës në Eurovizion 2022 është interesante. Konstrakta, emri i skenës së Ana Duric, interpreton “In Corpore Sano” në serbisht dhe latinisht, dhe kënga fillon (e përkthyer) me përsëritjen e saj: “Cili mund të jetë sekreti i flokëve të shëndetshëm të Meghan Markle? Çfarë mund të jetë?” Më pas ajo këndon: “Unë mendoj se gjithçka ka të bëjë me hidratim të thellë”.

Pse kjo muzikante serbe po këndon për Dukeshën e Sussex dhe flokët e hidratuar thellë?

Konstrakta shpjegon, “Meghan Markle nuk është aq e rëndësishme këtu, por ajo është përfaqësuese e të gjithë atyre njerëzve në media ku ne jemi fokusuar”.

Në premierën e Eurovision Song Contest, Konstrakta kishte veshur një veshje që kanalizonte pamjen mbretërore të Meghan Markle:

Pse këngëtarja serbe i këndon Meghan Markle në Eurovizion

Këtu është Meghan me një kapele të ngjashme dhe veshje krejt të bardhë në shërbimet e Ditës së Commonëealth në 2019:

Pse këngëtarja serbe i këndon Meghan Markle në Eurovizion

“In Corpore Sano”, thotë Konstrakta, “është një këngë për shëndetin dhe atmosferën në të cilën po jetojmë, e cila e ka vënë shëndetin si vlerën më të lartë”.

Gjatë performancës, ajo lan duart vazhdimisht. Konstrakta shpjegon: “Na duhej një aspekt kompulsiv gjatë këngës, që vendosëm të ishte larja e duarve. Mendoj se vënia në skenë mund të ndikojë, sidomos kur zhytesh në tekst. E kemi këtë performancë dhe titra nga koha, me kohë, kështu që audienca duhet të shpresojmë të jetë në gjendje të lidhet.”

Shikuesit e Eurovizionit tashmë janë fansa të mëdhenj të këngës “së çuditshme”. Siç shkroi në Twitter shkrimtari i ESPN, AJ Mass, “Një grua këndon për flokët e Meghan Markle dhe mungesën e saj të sigurimit shëndetësor ndërsa lante duart në një legen të rrethuar nga murgjit gregorianë. Si mund të mos ishte ky një PORTË PËR PËRPARIM?

Një tjetër fanse shkroi në Twitter, “Nis disi qesharake me referencën e Meghan Markle dhe më pas vazhdon duke kërkuar nga perënditë për shëndet???”

Konstrakta tha se Meghan “nuk më ka kontaktuar ende, por do të doja që ajo ta dëgjonte! Kjo është një këngë për atmosferën në të cilën po jetojmë, e cila ka vënë shëndetin si vlerën më të lartë”.

Konstrakta përformoi mbrëmë në gjysmëfinalen e dytë të “Eurovizion 2022” dhe arriti të kalonte në finalen e madhe që do të mbahet të shtunën ku dhe do të shpallet fituesi i këtij edicioni. Përfaqësuesja e Serbisë do të përformojë e 24-ta në radhe, duke mbyllur fazën e konkurrimit në finalen e këtij viti.

Të fundit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen + eight =