Gjendet një predhë e pashpërthyer në fshatin Mengël, në Elbasan

Një predhë luftarake e pashpërthyer është gjetur në fshatin Mengël të Labinot Fushë të Elbasanit.

“Më datë 12.05.2022, ka ardhur njoftim në sallën operative të DVP Elbasan, se në fshatin Mengël, në një përrua, është konstatuar një predhë e vjetër luftarake, e pashpërthyer.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe pritet mbërritja e forcave antieksploziv, për çaktivizimin dhe heqjen e predhës.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two + 19 =