Gazetari plas “bombën”: SPAK nis hetimet për Ilir Beqajn

SPAK ka nisur hetimet për ish ministrin e Shëndetësisë Ilir Beqaj.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetari i kronikës Arsen Rusta, i cili deklaroi se Beqaj është si person i dyshuar për shpërdorim detyre lidhur me 2 tendera të firmosura, për sterilizimin dhe check up.

“Te sterilizimi dhe chek up, kemi në hetim ish-ministrin Ilir Beqaj. Është si person i dyshuar për shpërdorim detyre në tenderin për këto 2 tendera të lidhura, sterilizimi më vete dhe check up më vete”, tha Rusta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

13 − one =