UEFA nxjerr në shitje biletat e Conference League, sa kushton

Shitja e biletave për finalen e Konferencës së Ligës së Evropës 2022 të UEFA-s ndërmjet Romës dhe Feyenoord-it ka filluar ekskluzivisht përmes UEFA.

Blerësit e biletave mund të blejnë deri në katër bileta për person. Tifozëve dhe publikut të gjerë po iu shpërndahet pjesa më e madhe e biletave për finalen, e cila do të luhet në “Air Albania” më 25 maj, në orën 21:00.

Një total prej 16,500 biletash nga 20,000 (kapaciteti i stadiumit për finalen) janë në dispozicion për blerjen e tifozëve dhe publikut të gjerë.

Dy skuadrat që arrijnë në finale kanë marrë nga 4000 secila, ndërsa 8500 bileta po ofrohen për shitje për tifozët në mbarë botën përmes UEFA.com.

Rreth 6,000 nga biletat e rezervuara për tifozët e dy skuadrave janë ofruar falas për të shpërblyer shpirtin e lojës për mbështetjen e tyre besnike gjatë pandemisë. Procesi i shitjes dhe ndarjes së biletave për tifozët e ekipeve finaliste është duke u organizuar nga klubet e përfshira, duke përfshirë edhe ndarjen e biletave falas.

Kategoritë e çmimeve të biletave për publikun e gjerë janë:

Kategoria 4: 25 €

Kategoria 3: 45 €

Kategoria 2: 85 €

Kategoria 1: 125 €

Biletat e aksesueshmërisë për spektatorët me aftësi të kufizuara janë në dispozicion për 25 € (çmimi i biletës sipas kategorisë 4 dhe një biletë shoqëruese mund të kërkohet falas).

Biletat do të dorëzohen nëpërmjet aplikacionit zyrtar të UEFA Mobile Bickets nga dhjetë ditë para ndeshjes. Mbajtësit e biletave do të duhet të shkarkojnë aplikacionin zyrtar, i cili është i disponueshëm për përdoruesit e Android dhe iPhone. Me këtë aplikacion, fansat me bileta mund të shkarkojnë, transferojnë, mbajnë ose caktojnë një biletë një mysafiri në mënyrë të sigurtë në çdo kohë dhe kudo në një smartphone iOS/Android.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 × one =