Vjenë: Treni del nga binarët, vdes një person

Një person ka vdekur sonte kur një tren pasagjerësh doli nga binarët pranë Vjenës, njofton Kryqi i Kuq.

Dy persona të tjerë u lënduan rëndë dhe 11 të tjerë morën plagë të lehta, tha një zëdhënës i Kryqit të Kuq.

Aksidenti ka ndodhur në jug të kryeqytetit austriak, në zonën e qytetit të Muenchendorf.

Për momentin nuk dihen shkaqet e aksidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

eight + twelve =