Thirri mbledhjen e grupit, Alibeajn ‘e braktisin’ 31 deputetë

Deputeti Enkelejd Alibeaj thirri sot mbledhjen e grupit parlamentar. Takimi ka filluar rreth orës 14:00, por ajo çka u vu re ishte mungesa e pjesës dërrmuese të deputetëve.

Rreth 31 deputetët nuk janë paraqitur në mbledhjen e thirrur nga Alibeaj, mes tyre edhe deputetët e Komisionit të Rithemelimit. Në mbledhje do të diskutohet drafti për zgjedhjen e presidentit, të cilin Alibeaj e propozoi një ditë më parë.

Deputetët prezentë: Kreshnik Çollaku; Zheni Gjergji; Bledjon Nallbati; Dashnor Sula; Arbi Agalliu; Gazment Barshi; Dhurata Cupi; Saimir Korreshi; Eralda Bano; Merita Bakiu ; Ferdinand Xhaferri; Kastriot Piroli; Ilda Dhori; Lefter Gështenja; Lindita Metaliaj; Flamur Hoxha; Seladin Jakupllari; Enkelejd Alibeaj; Emilja Koliqi; Orjola Pampuril dhe Andia Ulliri.

Deputetet që mungojnë: Lulzim Basha, Ervin Salianji, Jorida Tabaku, Agron Gjekmarkaj, Grida Duma, Alfred Rrushaj, Flutura Açka, Xhelal Mziu, Tomorr Alizoti, Ramadan Lika, Fation Veizaj, Helidon Bushati, Greta Bardeli, Zef Hila, Ina Zhupa, Kasëm Mahmutaj, Flamur Noka, Edi Paloka, Tritan Shehu, Albana Vokshi, Luçiano Boçi, Edmond Spaho, Luan Baçi, Agron Shehaj, Sorina Koti, Oerd Bylykbashi, Isuf Çela, Bujar Leskaj, Belind Këlliçi, Sali Berisha dhe Elda Hoti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

eleven − two =