Incidenti i papritur në “Eurovision”/ Një burrë iu ndërpret intervistën përfaqësuesve të Italisë, ja çfarë ndodhi

 

Një incidenti i papritur ka ndodhur gjatë intervoistës së përfaqësuesve të Italisë, Mahmood dhe Blanco, të cilët ishin në tapetin e kuq kur një burrë u përpoq të ndërhynte dhe t’i ndërpresë ata.

Në një video të publikuar në rrjetin socail Tëitter, prezantuesit Gabriele Corsi dhe kolegia e tij Carolina Di Domenico po zhvillonin intervistën me dy këngëtarët italianë, kur në një moment Corsi sigurinë pasi pa një burrë që po afrohej.

Personi në fjalë tha se donte të rriste ndërgjegjësimin për çështjet mjedisore por prezantuesi i tha në anglisht se kjo nuk ishte mënyra më e saktë për ta bërë këtë.

Megjithatë, çdo gjë kaloi pa probleme ndërsa burri, i cili nuk është identifikuar, u largua.

Këngëtarët italianë e morën me mjaft spotivitet situatën e ndohur duke e komentuar me humor dhe duke vahzduar intervistën .

“ Ishte si pushtimi i fushës. Shkëlqyeshëm, më pëlqejnë këto gjëra. Gjithsesi ai tha për krizën klimatike, le të flasim për të. Është një temë e shkëlqyer”– tha Blanco, ndërsa Mahmood, megjithëse fillimisht u duk i shqetësuar, u relaksua dhe dëgjoi se çfarë kishte për të thënë burri.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12 + 5 =