Zbulohet emri që do të rivalizojë Berishën për kryetar të PD-së

Burime për A2 CNN zbulojnë kandidaturën e dytë për kryetar të Partisë Demokratike, pas asaj të zyrtarizuar tashmë të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Bëhet fjale për Ibsen Elezin, ka depozituar dokumentet pranë Komisionit Operacional zgjedhor të PD-së.

Para disa vitesh Elezi ka mbajtur postin e kryetarit të degës në Kukës, ndërkohë që pas 25 prillit ai ishte ndër të parët që kërkoi largimin e Lulëzim Bashës dhe tani është kritik edhe ndaj Berishës dhe Komisionit të Rithemelimit.

7 maji ishte afati i fundit për dorëzimin e dokumenteve për procesin zgjedhor për kryetar të Partisë Demokratike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

eight + 11 =