Greqia nuk gjen qetësi, tërmeti “shkund” Kretën

Një tërmet i fortë ka shkundur sërish Greqinë.

Mediat greke raportojnë se tërmeti ishte me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter dhe është shënuar në Kretë.

Epiqendra ka qenë 5 kilometra në verilindje të Arkalochorit, Heraklion, Kretë, dhe thellësia ishte 13.8 kilometra.

Greqia nuk gjen qetësi, tërmeti "shkund" Kretën

Leave a Reply

Your email address will not be published.

sixteen − six =