Nuk justifikoi pasurinë dhe kishte lidhje me krimin

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar prokurorin Arjan Ndoja pasi nuk justifikonte pasurinë dhe kishte lidhje me krimin.

Ndoja pas seancës nënkuptoi se do e ankimojë vendimin në Strasburg.

Arjan Ndoja mbeti i plagosur në 1 nëntor të vitin 2019, pasi iu bë atentat teksa lëvizte me automjetin e tij në autostradën Durrës-Tiranë, në afërsi të mbikalimit të Shkozetit. Ndoja ka thënë se atentati ndaj tij ka ardhur si pasojë e ndërhyrjes së qeverisë.

Nga atentati, humbi jetën shoferi Andi Malo ndërsa miku i tij Aleksandër Laho mbeti i plagosur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

five × 3 =