Finalja e Conference League, Roma dhe Feynoord luajnë më 25 maj në Tiranë

Roma dhe Feynoord janë dy skuadrat që do të luajnë në finalen e Conference League më 28 maj, në stadiumin “Air Albania”.

Italianët kapërcyen me sukses sfidën me Leicester-in e Jose Mourihno, të cilët pas barazimit 1-1 në Angli ia dolën të fitonin 1-0 në Olimpico. Roma pavarësisht presionit të anglezëve, arrit të sigurojë biletën e finales për në Tiranë.

Edhe Feynoord fitoi me rezultatin 3-2 në shtëpi përballë Marseille, ndërsa në Francë u mjaftuan me një barazim për të siguruar përballjen me Romën në finale.

Roma dhe Feynoord do të luajnë në “Air Albania” më 25 maj. Sfida starton në orë 21:00 dhe për të gjithë tifozët shqiptarët, FSHF ka publikuar link-un ku mund të blihen biletat e ndeshjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

2 × five =