Kim Cattrall tregon për herë të parë arsyet pse mungoi në rikthimin e ‘Sex And The City’

Kim Cattrall ka folur së fundmi në një intervistë për Variety duke treguar edhe arsyet pse nuk ishte pjesë e serialit të ri “Sex And The City”. Ajo tha se mësoi për rikthimin e serialit si gjithë të tjerët, duke lexuar lajmet në mediat sociale. Pra, asaj nuk iu kërkua të ishte pjesë e serialit, gjë që për të nuk ishte befasuese. Siç tha Cattrall, “Unë i bëra të qarta mendimet e mia pas filmit të tretë të mundshëm”.

Kur aktorja u bë pjesë e serialit, i pëlqente që ishte një shfaqje “pozitive” për beqaret. Por me kalimin e viteve, Cattrall filloi të ndihej sikur personazhi i saj po shndërrohej në dikë që nuk i mbështeste më gratë e pavarura.

“Ndihesha sikur tani më kishin shndërruar në një grua që gjuante djemtë e rinj, gjë që nuk u bë aq pozitive,” reflektoi ajo.

Cattrall tha se ishte e shqetësuar që shkrimtarët e “Sex and the City” kishin planifikuar ta shfaqnin Samantën duke marrë fotografi të padëshiruara dhe të papërshtatshme nga Brady, djali 14-vjeçar i Mirandës, një linjë historie që Cattrall e quajti “zemërthyese”. Ajo ndjeu se nuk ishte e përshtatshme për Samantën, duke thënë se kishte ide më të mira për karakterin e saj.

“Unë kurrë nuk dua të jem në një set dhe të mos dua të jem atje.”

Në fund, Cattrall uroi më të mirat për koleget e saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

twenty + 5 =